Ferie zimowe rozpoczęte!

Ferie zimowe przed nami. Życzę  Wam, drodzy Uczniowie i Nauczyciele  radosnego i bezpiecznego  wypoczynku. Oby ten  czas oddechu od szkolnych obowiązków dał Wam możliwości  korzystania z zimy, a ciekawe wrażenia i  przeżycia dopełniły ten feryjny czas. Odpoczywajcie zdrowo i z rozsądkiem,  nabierzcie dużo sił i motywacji do nauki. Do miłego zobaczenia w ostatni poniedziałek stycznia!

Życzenia świąteczne.

Świąt Błogosławionych w rodzinnej atmosferze, pomyślnego Nowego Roku w zdrowiu i spokoju

Uczniom wraz z Rodzicami, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom administracji i obsługi, a także Przyjaciołom szkoły życzy dyrektor.

,,Balladyna” po naszemu.

Cudze chwalicie swojego nie doceniacie. Współczesna adaptacja ,,Balladyny” po naszemu tj. uczniów klasy 3c przyciągnęła młodzież ze szkoły podstawowej. Poniżej zaledwie migawki z tego teatralnego przedsięwzięcia. Podziwiajcie z jakim artyzmem zagrano udawane? zakłopotanie … burzą oklasków! Gratulujemy!

Szopkowy konkurs.

Uczennice naszego gimnazjum Nikola Kica, Julia Augustyniak i Matylda Kejrys wzięły udział w X Powiatowym Konkursie Plastycznym organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną – Centrum Kultury w Boguszowie – Gorcach. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonanie szopki bożonarodzeniowej techniką dowolną. Szopki można było wykonać samodzielnie lub zespołowo, czyli z pomocą rodziców, rodzeństwa lub w grupie koleżanek, kolegów. Jak co roku konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wśród wykonujących prace. W tym roku w szranki stanęło ok 60 szopek. Udział w nim wzięły nie tylko dzieci z boguszowskich szkół, ale również z Wałbrzycha, Głuszycy Górnej oraz Witkowa.
Miło nam poinformować , że Nikola Kica zajęła I miejsce w kategorii gimnazjum.Ukłony również dla pani Iwony. Serdecznie gratulujemy.

Podium zdobyte

Na tegoroczne spotkanie grup śpiewających piosenkę turystyczną zgłosiło się 17 szkół, szkolnych kół turystycznych oraz ognisk muzycznych z Powiatu Wałbrzyskiego. Łącznie wystąpiło 18 solistów oraz 14 zespołów rywalizujących między sobą w 6 kategoriach – łącznie prawie 100 osób. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom przygotowania i wykonania piosenek turystycznych.

W kategorii szkół gimnazjalnych- soliści na II pozycji uplasowała się nasza Gabrysia . Opiekunem uczennicy był Artur Ciempa, akompaniujący młodej wykonawczyni na gitarze. Gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni!

Uwaga! Zmiana organizacji zajęć w dniach 5-6-7 grudnia 2017 r.

Ze względu na organizację próbnych egzaminów gimnazjalnych dla uczniów klas trzecich, w dniach 5-6-7 grudnia 2017 r. uczniowie klas drugich rozpoczynają zajęcia od 5 godziny lekcyjnej wg podanego planu.

Przewozy: dowóz dla uczniów klas II o godz. 10.50 i powrót o godz. 13.15 . Dla uczniów klas III dowóz godz. 7.07 i powrót o godz.11.10.