Informacja dla Rodziców

Informuję Państwa o przysługującym prawie by w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych

( 22 -24. 12. 2014 r. ; 29 – 31. 12. 2014 r.  oraz w dniu 2. 01. 2015 r. ) Państwa dziecko było objęte w szkole opieką w postaci zajęć opiekuńczo – wychowawczych.

Celem  zdiagnozowania  oraz zaplanowania i zorganizowania takich  zajęć  uprzejmie proszę o przekazanie takich potrzeb Wychowawcy klasy lub do sekretariatu szkoły tel. 74 8449473 do dnia 19 grudnia 2014 r. do godziny 10.

Andrzej Musiał

Dyrektor

Opowieść o Żydach polskich –udział w lekcji na żywo

OPOWIEŚĆ O ŻYDACH POLSKICH

W czwartek 23 października 2014 r. czekała część klasy 2 b i 3 c niecodzienna lekcja historii transmitowana bezpośrednio z wystawy stałej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN do szkół w całej Polsce.  Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Narodowy Instytut Audiowizualny zaprosili wszystkich nauczycieli i ich uczniów do udziału w nowoczesnej lekcji historii transmitowanej bezpośrednio z wystawy stałej znajdującej się w muzeum.
Transmisja była dostępna dla  szkół w całej Polsce, można ją było obejrzeć na stronie muzeum oraz NINATEKI EDU.
Lekcję dla szkół podstawowych poprowadzili bracia Tkacz, którzy zagrali w filmie Biegnij, chłopcze, biegnij. Aktorzy opowiedzieli o obyczajowości oraz kulturze Żydów. Z kolei gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych poznali najważniejsze elementy wspólnej polsko-żydowskiej historii. Po wystawie oprowadzili ich Maria Seweryn i Maciej Orłoś.

Wystawa przeniosła nas w świat 1000-letniej historii Żydów polskich. W trakcie lekcji na żywo uczniowie mogli odwiedzić XVI-wieczny Kraków, stanąć pod zdobnym sklepieniem XVII-wiecznej synagogi w Gwoźdźcu i znaleźć się na zatłoczonej ulicy międzywojennej Warszawy.  Zwieńczeniem podróży była rozmowa na temat współczesnej społeczności żydowskiej w Polsce.

Transmisję przy pomocy NINATEKI EDU, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Narodowego Instytutu Audiowizualnego  zorganizowała pani Roksana Rajtmajer.

(aby zobaczyć certyfikat udziału w lekcji kliknij załącznik poniżej)

IMG  (1)

WYCIECZKA NA SZRENICĘ I ŹRÓDŁO ŁABY

Pod kr. Pani Wiesławy Dorosz

W dniu 11.X.2014r. wyruszyliśmy pociągiem do Szklarskiej Poręby, miasta położonego w szerokiej dolinie rzeki Kamiennej, aby udać się na Szrenicę (1362 m n.p.m.) oraz źródła rzeki Łaby. Pogoda nam dopisywała. Czerwonym szlakiem przeszliśmy w kierunku szczytu mijając po drodze Wodospad Kamieńczyka (największy w polskich Karkonoszach). Woda spada przez trzy kaskady z wysokości 27m, dalej płynie wąwozem w klasycznej, przełomowej dolinie o pionowych granitowych ścianach.

Wycieczkę kontynuowaliśmy idąc Drogą Przyjaźni i dotarliśmy na Łabski Szczyt i źródła rzeki Łaby, która bierze swój początek po stronie czeskiej. Na całej trasie mieliśmy okazję podziwiać przepiękne widoki. Nasze zdjęcia są przykładem jak bardzo podobała nam się ta wycieczka i humory nas nie opuszczały.

DSCI3759 DSCI3755 DSCI3757 DSCI3782DSCI3774DSCI3758

Umiejętności społeczne – warsztaty

Dnia 14 listopada w naszym gimnazjum odbyły się warsztaty z zakresu umiejętności społecznych, organizowane przez Dolnośląskie Centrum Wolontariatu z siedzibą we Wrocławiu i prowadzone przez przedstawicielkę Centrum. Dwadzieścia osób z klas od pierwszej do trzeciej wzięło udział w trzygodzinnych zajęciach, które, zdaniem uczestników, były niezwykle ciekawe i praktyczne. Czekamy teraz na Dzień Otwarty Wolontariatu, który zostanie zorganizowany 25 listopada z udziałem całej szkoły. SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Relacja z Dnia Edukacji Narodowej

Zgodnie z tradycją naszej szkoły Dzień Edukacji Narodowej, obchodziliśmy jako Dzień Gimnazjalisty. W związku z tym 14 października wszyscy świetnie się bawiliśmy poznając uczniów klas pierwszych, w trakcie różnego rodzaju zabaw. Każdy taki dzień ma zawsze myśl przewodnią – w tym roku były to bajki Walta Disneya. Samorząd Szkolny przygotował bajkowe dekoracje -szczególne wyrazy uznania dla Oliwii Drewniok z 3B:), dzięki której wszyscy mogliśmy się poczuć jak w bajce.SONY DSC SONY DSC

W bajkowym Królestwie nie mogło zabraknąć Miłościwie Panującej Królowej, dlatego Królowa Konstancja wjechała dostojnie na swym dzielnym rumaku, dobrała sobie pomocników i objęła rządy w jury.SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Martyna i Asia:) dzielnie prowadziły całą imprezę z pomocą fantastycznych myszek i jednego niezastąpionego myszka.SONY DSCSONY DSC

Klasy pierwsze miały za zadanie przebrać się za postacie z bajki – z czego wywiązały się jak przystało na sumiennych poddanych naszej Królowej. Szczególne wyrazy uznania dla p. Bożeny Krakowiak, wychowawczyni klasy 1B, która wykazała się poczuciem humoru i dystansem do samej siebie i przebrała się razem ze swoją klasą:)

SONY DSCSONY DSCSONY DSC  SONY DSC SONY DSC

SONY DSC SONY DSC

Po niezwykle interesującej i barwnej prezentacji klas przyszła kolej na konkurencje sportowe. Trzyosobowe reprezentacje klas dawały z siebie dosłownie wszystko i walecznie broniły honoru swoich koleżanek i kolegów:)SONY DSC SONY DSCSONY DSC SONY DSC

SONY DSC SONY DSC

Po emocjach sportowych z uwagą wysłuchaliśmy odpowiedzi klas pierwszych na pytania dotyczące naszej szkoły, np. Jakim samochodem jeździ pan Dyrektor:), po czym klasy zaprezentowały układy taneczne, do których dołączyła również publiczność…SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

W trakcie rozgrywek pilnie pracowały drużyny odpowiedzialne za wykonanie plakatu na temat naszego Gimnazjum. Efekty swojej pracy zaprezentowały jury. Można je w dalszym ciągu podziwiać na drugim piętrze.SONY DSC SONY DSC SONY DSC  Jedną z ostatnich konkurencji było przeciąganie liny – zaangażowanie uczestników przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Jury, po burzliwych obradach, wyłoniło zwycięską klasę – 1A, której serdecznie gratulujemy:)SONY DSC SONY DSC

Po emocjonujących rozgrywkach nastąpił moment ślubowania – moment, w którym klasy pierwsze faktyczni stały się pełnoprawnymi członkami społeczności Gimnazjum nr 1. Niestety, z powodu kiepskiej pogody, nie doszło do skutku sadzenie drzewek – odbędzie się ono przy najbliższej okazji.SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Na koniec pan Dyrektor wręczył dyplomy i pogratulował wszystkim klasom zaangażowania, odwagi, determinacji i poczucia humoru, po czym wszyscy razem bawiliśmy się przy muzyce.SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Za obsługę imprezy pod względem muzycznym dziękujemy Michałowi z klasy 3A:).SONY DSC

Dyrektor Gimnazjum Nr 1 w Boguszowie – Gorcach zaprasza do składania ofert na wykonanie następujących prac budowlano – dekarskich:

  1. Uszczelnienie połączeń na pokryciach dachowych sali gimnastycznej i łącznika.
  2. Oczyszczenie i położenie tynku na kominach wentylacyjnych i ścianie ogniowej.

Termin wykonania robót  do dnia 31 października 2014 r. Możliwość zapoznania się z zakresem robót w dniach: od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 do 15.00. Termin złożenia oferty pisemnej lub elektronicznej na adres mailowy szkoły( szkola@gim1boguszow.pl) do dnia 3 pażdziernika 2014 r. do godziny 12.00.

XIV Festyn „Zdrowa Rodzina”

Szanowni Państwo

W tym roku po raz czternasty nauczyciele, rodzice oraz uczniowie Gimnazjum nr 1 w Boguszowie-Gorcach organizują festyn „Zdrowa Rodzina”. Impreza odbędzie się dnia 7.06.2014 r. w godzinach 9.00 -12.00.

W przedsięwzięciu co roku uczestniczą Mieszkańcy naszego miasta, co jest dowodem dużej popularności festynu. Na nasz sukces mają wpływ różne czynniki: kreatywność, zaangażowanie i pomysłowość dzieci oraz nauczycieli, a także pomoc Rodziców i wsparcie Ludzi Dobrej Woli. W tym roku do współorganizatorów dołączyła Miejska Biblioteka Publiczna-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach. To dzięki udostępnieniu nagłośnienia, przygotowane imprezy zyskują na atrakcyjności. Liczne stoiska oferują domowe wypieki, rękodzieła, sadzonki roślin, pomiar poziomu cukru i ciśnienia.

Jedną z atrakcji festynu jest loteria fantowa, w której każdy los wygrywa. Funkcjonuje ona dzięki szerokiej rzeszy życzliwych ludzi przekazujących nam wiele atrakcyjnych fantów. Środki zdobyte za jej sprawą pozwalają znacząco wzbogacić zaplecze dydaktyczne i sportowe szkoły.

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie naszych działań, dzięki którym wspólnie możemy się przyczynić do rozwoju naszego gimnazjum. Z wdzięcznością przyjmiemy wszelkie formy pomocy, np. : fanty na loterię, bony na usługi, sadzonki roślin i przelewy bankowe.

Z całego serca składamy podziękowania za okazaną do tej pory życzliwość i pozostajemy w nadziei, że i w tym roku okażą się Państwo hojnymi współorganizatorami naszego festynu.

W imieniu organizatorów

Dyrektor Gimnazjum nr 1

Andrzej Musiał

XIII Festyn ZDROWA RODZINA

festynGIMNAZJUM NR 1
W BOGUSZOWIE-GORCACH
ZAPRASZA 31 maja 2013 (piątek)

NA  XIII  FESTYN
„ ZDROWA   RODZINA”

GODZINA: 9:00- 12:00

MIEJSCE: MAŁY RYNEK w Boguszowie

Przewidywane atrakcje:

  • Loteria fantowa- każdy los wygrywa
  • Sprzedaż ciast
  • Sprzedaż prac uczniów (i nie tylko)
  • Przedstawienia muzyczne i taneczne
  • Potyczki sportowe
  • Niespodzianki dla dzieci
  • Licytacje, m. in. wylicytowac będzie można zaprosznie na niezapomniane przezycia z Enigmą lub obram p. Zdzisława Szpaka, malowany kawą Nescafe!Obraz p. Szpaka

ORGANIZATORZY
Jednym z głównych sponsorów jest Kaufland.
logo kaufland

Mistrzostwa Gimnazjum nr 1 w tenisie stołowym

14 grudnia odbyły się Mistrzostwa Gimnazjum nr 1 w tenisie stołowym. Zacięta (wręcz bratobójcza:) walka wyłoniła zwycięzców – w kategorii chłopców I miejsce zdobył Ernest Rosiak, II – Norbert Rosiak, III – Oskar Staranowicz. Wśród dziewcząt najlepsza była Iza Dusza.

Gratulujemy umiejętności, woli walki i … dobrej zabawy.