Gminna Konferencja Nauczycieli Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych Boguszowa – Gorc

3 grudnia 2015 r. w naszym gimnazjum, będzie mieć miejsce Gminna Konferencja Nauczycieli Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Konferencję honorowym patronatem objęła Przewodnicząca Rady Miejskiej Boguszowa – Gorc Pani Sylwia Dąbrowska. Jej tematem będzie ,,Motywowanie ucznia w procesie edukacyjno – wychowawczym’’. Prowadzącymi konferencję będą specjaliści zajmujący się na co dzień problematyką wszechstronnego rozwoju potencjału umysłowego ucznia, nowoczesnymi technikami uczenia i kształcenia możliwości ludzkiej pamięci. A wszystko to w połączeniu z zagadnieniami oddziaływań wychowawczych w relacji: nauczyciel – uczeń – rodzice.
Organizatorzy: Gimnazjum nr 1 oraz Zespół Szkół Samorządowych w Boguszowie – Gorcach serdecznie zapraszają Nauczycieli, a także zainteresowanych rodziców.

Zebrania Wychowawców z Rodzicami

W czwartek 19 listopada 2015 r. o godz. 16.45 odbędą się zebrania Wychowawców z Rodzicami. Przed zebraniem z Wychowawcami w sali nr 309 z Rodzicami  uczniów klas II odbędzie się spotkanie z  Dyrektorem Szkoły. Około 18.15 będzie mieć miejsce zebranie członków Rady Rodziców w sali nr 204. Serdecznie zapraszamy.

Podziękowania i gratulacje od Dyrektora Szkoły

Serdeczne podziękowania składam młodzieży za ogromny artyzm i wkład pracy w przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dziękując Nauczycielom – Paniom: Iwonie Ziewiec, Krystynie Jeziornej, Agacie Kowacz i Wiesławie Dorosz gratuluję efektu, który na trwale zapisze się w pamięci społeczności szkolnej i lokalnej.Pięknie się kłaniam również Paniom: Iwonie Kubiak i Barbarze Stolarczyk. Jestem z Was – Państwa dumny! Dyrektor

SONY DSC

SONY DSC

 

 

SONY DSC

SONY DSC

 

Zebrania Wychowawców z Rodzicami

Pierwsze zebrania Wychowawców z Rodzicami uczniów odbędą się 10 września 2015 r.(czwartek) o godz. 16.45. Po zebraniach klasowych (około godz. 18.30) w gabinecie nr 204, odbędzie się zebranie wybranych członków Oddziałowych Rad Rodziców celem wyboru Rady Rodziców Szkoły. Zapraszamy serdecznie!

Listy uczniów klas pierwszych rok szkolny 2015/2016

KLASA I A – wychowawca: mgr Wiesława Dorosz

1. Borkowska Katarzyna
2. Chmielarz Patryk
3. Choiński Piotr
4. Czarnecka Martyna
5. Drab Łukasz
6. Drewniok Paula
7. Fraś Dariusz
8. Geremus Mikołaj
9. Geremus Wiktoria
10. Jaworski Michał
11. Kacperska Amelia
12. Kołodziej Justyna
13. Krawczyński Rafał
14. Maliszewska Nikola
15. Michałowska Katarzyna
16. Mielnik Dawid
17. Naszkiewicz Kacper
18. Pański Łukasz
19. Raszewska Daria
20. Ręczkowicz Nikola
21. Rudka Kacper
22. Studziński Konrad
23. Szczypka Konrad
24. Topoła Dawid
25. Wasiak Damian
26. Wrona Martyna
27. Zwierko Olga

KLASA I B- wychowawca: mgr Grażyna Romańska

1. Alot Marcel
2. Brzuzy Nikola
3. First Denis
4. Gadacz Dominik
5. Golecki Dominik
6. Gracz Aldona
7. Jakubczak Angelika
8. Kejrys Matylda
9. Kliszewicz Mateusz
10. Kulig Karolina
11. Lipiński Patryk
12. Maciej Kędzior
13. Milena Kaleta
14. Natalia Bilska
15. Ocet Marcin
16. Procajło Krystian
17. Stolarski Adrian
18. Szpakowska Kinga
19. Tobias Michał
20. Walendzik Dawid
21. Waszak Martyna
22. Zarzycka Samanta

KLASA I C- wychowawca: mgr Iwona Ziewiec
1. Babiak Adrian
2. Bombola Agata
3. Dębski Dorian
4. Dobrzyńska Magdalena
5. Dymińska Patrycja
6. Geming Kinga
7. Iwicki Mikołaj
8. Jaworowski Robert
9. Krawczyk Karolina
10. Lewkowicz Nikola
11. Łagowski Grzegorz
12. Michałowski Paweł
13. Mizgalska Ewa
14. Myszkowski Alan
15. Opałkowski Paweł
16. Orłowska Maya
17. Rachwalski Daniel
18. Rymarski Dawid
19. Szmyła Anna
20. Wąs Hubert
21. Wiśniewski Piotr
22. Zimna Gabriela

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 1 września 2015 r. o godzinie 9.15.
W tym dniu nie jest organizowany przewóz uczniów.

Terminy egzaminów poprawkowych

Egzaminy poprawkowe z: języka polskiego, fizyki, geografii i języka niemieckiego odbędą się w dniu 24 sierpnia 2015 r. o godzinie 9.00
Egzaminy poprawkowe z: matematyki i chemii odbędą się w dniu 25 sierpnia 2015 r. o godzinie 9.00

Cukierki, obrazy i… pomoc dla młodszej Koleżanki

Dnia 15 maja 2015 roku w Boguszowskiej Miejskiej Bibliotece – Centrum Kultury otwarto wystawę prac plastycznych wykonanych przez młodzież Gimnazjum Nr 1 w Boguszowie – Gorcach. Zaprezentowano ponad 60 prac, wykonanych różnorodnymi metodami i technikami plastycznymi. Wśród licznie przybyłych Gości znaleźli się: Przedstawiciele Rady Miasta Boguszowa Gorc, Dyrektorzy szkół, Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie oraz miejscowy artysta plastyk – Pan Zdzisław Szpak.

Ciepłem powiało już przy wejściu, gdy harcerze częstowali gości cukierkami z napisem ,,Serdecznie witamy na wernisażu wystawy „Z małego Wielkie: Gim-Talenty”. Po brawurowej recytacji poezji w wykonaniu utalentowanych dziewcząt,  głos zabrali otwierając wystawę Przewodnicząca Rady Miasta pani Sylwia Dąbrowska oraz Dyrektor Szkoły.  Uczestnicy ,,uczty”, oglądając dzieła sztuki i racząc się wykwintnym poczęstunkiem, podziwiali talenty oraz inwencję twórczą młodzieży gimnazjalnej. Na twarzach gości malowały się tęczowe barwy zachwytu.

Cieszymy się, że swoim przedsięwzięciem i jego ciepłą empatyczną atmosferą mogliśmy dopomóc młodszej  koleżance z Kużnic w zmaganiu się z chorobą.

Organizatorzy składają serdeczne wyrazy podziękowania dla Pani Dyrektor Elżbiety Gajewskiej za udostepnienie sali wystawienniczej.

Hanna Ryl

Kl. 1a

wer 8wer 9 (1)SONY DSC

 SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Wycieczka do Nowej Rudy

19.01.2015 roku następny nasz wyjazd odbył się do Nowej Rudy, oczywiście pod kierunkiem pani W. Dorosz. Mieliśmy okazję zwiedzić Podziemną Trasę Turystyczną Kopalni Węgla. Rozpoczęliśmy od budynku Muzeum, gdzie w 4 salach wystawowych zgromadzono eksponaty ze wszystkich dziedzin górnictwa podziemnego. Do zwiedzania udostępniona jest także oryginalna dyspozytornia, stanowiąca niegdyś centrum kierowania kopalnią. Nasza koleżanka Sylwia miała okazję zapowiedzieć komunikat o zagrożeniu występowania metanu (tak jak to robiono dawniej, jak istniała kopalnia). W podziemnej trasie mogliśmy wszystko dotykać, przesuwać czy podnieść, aby sprawdzić jak ciężki był górniczy trud. Ciekawostką i wielką atrakcją kopalni jest duch – skarbnik, strzeżący tajemnic kopalni, który straszy turystów. Było śmiesznie i zarazem wesoło. Dodatkową atrakcją jest przejazd kolejką. Ponownie wróciliśmy zadowoleni i bogatsi o kolejną wiedzę z dziedziny górnictwa.