2 maja – w każdym z nas bije biało-czerwone serce.

Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Barwy widniejące na fladze państwowej są jednym z ważniejszych elementów tożsamości narodowej. Nasze barwy narodowe kształtowały się do wielu stuleci i mają pochodzenie heraldyczne.
Dzień ten w naszej szkole jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

 

Plastyczne nowatorstwo naszej młodzieży.

Technika frottage/frotażu (z fr. tarcie) polega na odciskaniu różnorodnych faktur na powierzchni papieru przez przyłożenie go do przedmiotu i pocieranie miękkim ołówkiem. Metoda użyta po raz pierwszy jako technika artystyczna przez Maxa Ernsta. Artysta zainspirował się widokiem zniszczonej drewnianej podłogi, której fragmenty „odbił” na papierze. A jak ją stosują nasi uczniowie można podziwiać w Galerii na półpiętrze.

Egzaminy gimnazjalne 19-20-21.04.2017 r.

W dniach 19-20-21 kwietnia 2017 r. odbywają się egzaminy gimnazjalne dla uczniów klas III. O godzinie 8.30 rozpoczyna się procedura organizacyjna związana z przeprowadzeniem egzaminów. Prosimy ubrać się cieplej.

Uczniowie klas I-II w tych dniach nie mają zajęć edukacyjnych.

Życzymy wysokich wyników!

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Niech Zwycięstwo dobra nad złem

i Życia nad śmiercią,

będzie przesłaniem i dopełnieniem Cudu Wielkiej Nocy.

A Zmartwychwstały Jezus Chrystus będzie

żródłem radości i nadziei w codziennym dniu życia.

Egzaminy gimnazjalne 2017

W dniach 19-20-21 kwietnia 2017 r. odbywają się egzaminy gimnazjalne dla uczniów klas III. O godzinie 8.30 rozpoczyna się procedura organizacyjna związana z przeprowadzeniem egzaminów. Uczniowie klas I-II w tych dniach nie mają zajęć edukacyjnych. Życzymy wysokich wyników!