Lista kandydatów do klas pierwszych 2016/2017

Z uwagi na niekompletność dokumentów złożonych  przez kandydatów do klas pierwszych, lista przyjętych zostanie podana 4 lipca 2016 r. o godzinie 9.00. W tym również dniu o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie informacyjne kandydatów i ich rodziców z Dyrektorem oraz członkami komisji rekrutacyjnej. Serdecznie zapraszamy.

Gminna Konferencja Nauczycieli Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych Boguszowa – Gorc

3 grudnia 2015 r. w naszym gimnazjum, będzie mieć miejsce Gminna Konferencja Nauczycieli Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Konferencję honorowym patronatem objęła Przewodnicząca Rady Miejskiej Boguszowa – Gorc Pani Sylwia Dąbrowska. Jej tematem będzie ,,Motywowanie ucznia w procesie edukacyjno – wychowawczym’’. Prowadzącymi konferencję będą specjaliści zajmujący się na co dzień problematyką wszechstronnego rozwoju potencjału umysłowego ucznia, nowoczesnymi technikami uczenia i kształcenia możliwości ludzkiej pamięci. A wszystko to w połączeniu z zagadnieniami oddziaływań wychowawczych w relacji: nauczyciel – uczeń – rodzice.
Organizatorzy: Gimnazjum nr 1 oraz Zespół Szkół Samorządowych w Boguszowie – Gorcach serdecznie zapraszają Nauczycieli, a także zainteresowanych rodziców.

Zebrania Wychowawców z Rodzicami

W czwartek 19 listopada 2015 r. o godz. 16.45 odbędą się zebrania Wychowawców z Rodzicami. Przed zebraniem z Wychowawcami w sali nr 309 z Rodzicami  uczniów klas II odbędzie się spotkanie z  Dyrektorem Szkoły. Około 18.15 będzie mieć miejsce zebranie członków Rady Rodziców w sali nr 204. Serdecznie zapraszamy.

Podziękowania i gratulacje od Dyrektora Szkoły

Serdeczne podziękowania składam młodzieży za ogromny artyzm i wkład pracy w przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dziękując Nauczycielom – Paniom: Iwonie Ziewiec, Krystynie Jeziornej, Agacie Kowacz i Wiesławie Dorosz gratuluję efektu, który na trwale zapisze się w pamięci społeczności szkolnej i lokalnej.Pięknie się kłaniam również Paniom: Iwonie Kubiak i Barbarze Stolarczyk. Jestem z Was – Państwa dumny! Dyrektor

SONY DSC

SONY DSC

 

 

SONY DSC

SONY DSC

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 1 września 2015 r. o godzinie 9.15.
W tym dniu nie jest organizowany przewóz uczniów.

Terminy egzaminów poprawkowych

Egzaminy poprawkowe z: języka polskiego, fizyki, geografii i języka niemieckiego odbędą się w dniu 24 sierpnia 2015 r. o godzinie 9.00
Egzaminy poprawkowe z: matematyki i chemii odbędą się w dniu 25 sierpnia 2015 r. o godzinie 9.00

Cukierki, obrazy i… pomoc dla młodszej Koleżanki

Dnia 15 maja 2015 roku w Boguszowskiej Miejskiej Bibliotece – Centrum Kultury otwarto wystawę prac plastycznych wykonanych przez młodzież Gimnazjum Nr 1 w Boguszowie – Gorcach. Zaprezentowano ponad 60 prac, wykonanych różnorodnymi metodami i technikami plastycznymi. Wśród licznie przybyłych Gości znaleźli się: Przedstawiciele Rady Miasta Boguszowa Gorc, Dyrektorzy szkół, Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie oraz miejscowy artysta plastyk – Pan Zdzisław Szpak.

Ciepłem powiało już przy wejściu, gdy harcerze częstowali gości cukierkami z napisem ,,Serdecznie witamy na wernisażu wystawy „Z małego Wielkie: Gim-Talenty”. Po brawurowej recytacji poezji w wykonaniu utalentowanych dziewcząt,  głos zabrali otwierając wystawę Przewodnicząca Rady Miasta pani Sylwia Dąbrowska oraz Dyrektor Szkoły.  Uczestnicy ,,uczty”, oglądając dzieła sztuki i racząc się wykwintnym poczęstunkiem, podziwiali talenty oraz inwencję twórczą młodzieży gimnazjalnej. Na twarzach gości malowały się tęczowe barwy zachwytu.

Cieszymy się, że swoim przedsięwzięciem i jego ciepłą empatyczną atmosferą mogliśmy dopomóc młodszej  koleżance z Kużnic w zmaganiu się z chorobą.

Organizatorzy składają serdeczne wyrazy podziękowania dla Pani Dyrektor Elżbiety Gajewskiej za udostepnienie sali wystawienniczej.

Hanna Ryl

Kl. 1a

wer 8wer 9 (1)SONY DSC

 SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Wycieczka do Nowej Rudy

19.01.2015 roku następny nasz wyjazd odbył się do Nowej Rudy, oczywiście pod kierunkiem pani W. Dorosz. Mieliśmy okazję zwiedzić Podziemną Trasę Turystyczną Kopalni Węgla. Rozpoczęliśmy od budynku Muzeum, gdzie w 4 salach wystawowych zgromadzono eksponaty ze wszystkich dziedzin górnictwa podziemnego. Do zwiedzania udostępniona jest także oryginalna dyspozytornia, stanowiąca niegdyś centrum kierowania kopalnią. Nasza koleżanka Sylwia miała okazję zapowiedzieć komunikat o zagrożeniu występowania metanu (tak jak to robiono dawniej, jak istniała kopalnia). W podziemnej trasie mogliśmy wszystko dotykać, przesuwać czy podnieść, aby sprawdzić jak ciężki był górniczy trud. Ciekawostką i wielką atrakcją kopalni jest duch – skarbnik, strzeżący tajemnic kopalni, który straszy turystów. Było śmiesznie i zarazem wesoło. Dodatkową atrakcją jest przejazd kolejką. Ponownie wróciliśmy zadowoleni i bogatsi o kolejną wiedzę z dziedziny górnictwa.

Wycieczka do Kłodzka

W dniu 15.11.2014r. pod kierownictwem pani Dorosz udaliśmy się do miasta leżącego nad Nysą Kłodzką, Mieliśmy okazję jechać najdłuższym tunelem, jaki jest na tej trasie w Polsce. Zwiedzaliśmy Twierdzę Kłodzką wraz z podziemną trasą turystyczną, zespół Starego Miasta z Rynkiem, kościołem Wniebowzięcia NMP i gotyckim mostem – poszerzyliśmy swoją wiedzę nie tylko geograficzną, ale także historyczną, Na miejscu w XV w. król czeski Jerzy z Podiebradów wybudował warowny zamek, po którego zniszczeniu w czasie wojny 30 letniej powstał potężny i nowoczesny system fortyfikacji austriackich, Po przejściu Ziem Kłodzkiej i Śląska rozbudowę twierdzy prowadzili Prusacy. Podczas II wojny światowej służyła jako więzienie dla jeńców różnych narodowości i fabryka zbrojeniowa. Wróciliśmy bogatsi o pewną wiedzę i zadowodem, iż wolny czas spędaliśmy na powietrzu

Informacja dla Rodziców

Informuję Państwa o przysługującym prawie by w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych

( 22 -24. 12. 2014 r. ; 29 – 31. 12. 2014 r.  oraz w dniu 2. 01. 2015 r. ) Państwa dziecko było objęte w szkole opieką w postaci zajęć opiekuńczo – wychowawczych.

Celem  zdiagnozowania  oraz zaplanowania i zorganizowania takich  zajęć  uprzejmie proszę o przekazanie takich potrzeb Wychowawcy klasy lub do sekretariatu szkoły tel. 74 8449473 do dnia 19 grudnia 2014 r. do godziny 10.

Andrzej Musiał

Dyrektor