Nasze uczennice na spotkaniu z Burmistrzem Boguszowa – Gorc

Zapewne rozpoznajecie trójkę naszych Wspaniałych Dziewcząt, to one w tym roku uzyskały wśród uczniów klas III najwyższą średnią. Wraz ze swoimi rodzicami, gościły na tradycyjnym spotkaniu z zastępcą Burmistrza panem Pawłem Sosialukiem i Dyrektorem Centrum Obsługi Jednostek panem Marianem Pierzynką. Gratulujemy  i jesteśmy z Was dumni!

UWAGA NA ŻMIJE !

Ostrzegamy przed żmijami zygzakowatymi, które pojawiają się na naszych terenach zielonych. Żmija ta to jedyny wąż jadowity na terenie Polski i podlega ochronie gatunkowej. Rozpoznaje się ją po białym zygzaku na grzbietowej części ciała

Po ukąszeniu miejscowo obserwowane są dwa ślady po zębach jadowych oddalone o 5-10 mm, pojawia się ból, zaczerwienienie, obrzęk, martwica. Następnie rozwijają się: ból głowy, nudności wymioty, biegunka, powiększenie węzłów chłonnych, niepokój, spadek ciśnienia, duszność i zaburzenia świadomości, które prowadzą do wstrząsu.

 

 

 

 

 

Pierwsza pomoc polega na obmyciu zranienia zimną wodą i unieruchomieniu kończyny poniżej poziomu ciała. Poleca się ochłodzenie kończyny, okrycie poszkodowanego i podanie płynów oraz uspokojenie chorego. Wskazane jest kontrolowanie  funkcji układów krążenia i oddechowego. Konieczna jest pomoc w szpitalu.

Najbliższe placówki służby zdrowia posiadające surowicę przeciwko jadowi żmii zygzakowatej:

– Kamienna Góra:

Powiatowe Centrum Zdrowia NZOZ Szpital Powiatowy, ul. Bohaterów Getta 10 58-400 Kamienna Góra, 075/74-49-248 Oddział chirurgiczny, 075/74-49-273 Izba Przyjęć

NZOZ Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji, ul. Korczaka 1 58-400, Kamienna Góra, 075/74-62-570 Oddział Urazowo-Ortopedyczny

– Wałbrzych:

Specjalistyczny Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu, ul. Sokołowskiego 4 58-309 Wałbrzych, ul. Batorego 4, 074/ 64-89-659 Oddział Ratunkowy, 074/ 64-89-757 Oddział Zakaźny dla Dzieci.

 

Zbliża się czas ,,uczniowskich żniw”.

Coraz bliżej do konferencji klasyfikacyjnej Rady Pedagogicznej (19 czerwca). Natomiast do 14 czerwca 2017 r. każdy uczeń  ma możliwość uzyskania wyższej oceny, niż przewidywana – która została mu podana w maju. Na ambitnych czekają: nagroda Primus Inter Pares, stypendia za wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe ( tu aby otrzymać stypendium pierwszego stopnia wymagana jest średnia ocen 4,85 oraz co najmniej bardzo dobre zachowanie, natomiast przy stypendium drugiego stopnia trzeba wykazać się średnią 4,65 i co najmniej oceną bardzo dobrą zachowania. W sprawie przyznania stypendium decyzję podejmuje Dyrektor Szkoły na wniosek Komisji Stypendialnej), a także zwyczajowe nagrody książkowe. O szczegóły pytajcie swoich Wychowawców. Finisz blisko, wierzymy w Was!

SONY DSC

Rozpoczęcie robót budowlanych

Informujemy, że od dnia 16 maja 2017 r. na terenie szkolnym planowane jest rozpoczęcie robót związanych z realizacją zadania ,, Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku użyteczności publicznej – Gimnazjum nr 1 w Boguszowie – Gorcach”. Młodzież oraz Rodziców prosimy o współdziałanie w organizacji bezpiecznego przebiegu w/w robót.