Zakończenie roku szkolnego

SONY DSCZakończenie roku szkolnego to czas na podsumowania, gratulacje i … pożegnania. 28 czerwca pożegnaliśmy bowiem odchodzącą na emeryturę Panią Dyrektor Halinę Mackiewicz. Nasze gimnazjum nie zna innego dyrektora; wszystkie nasze dotychczasowe sukcesy i osiągnięcia zdobyte zostały pod przewodnictwem odchodzącej Pani Dyrektor. Doceniając Jej pracę wszyscy uczniowie i absolwenci, rodzice i nauczyciele, zgromadzeni w sali sportowej gimnazjum, na stojąco oklaskiwali Panią Dyrektor. Z całego serca dziękujemy…

Każdy przecież koniec ma jakiś ciąg dalszy…czas przyszedł na książki, relaks i pisanie wierszy, więc drogie grono – z rozpaczy nie szalej – Przyszłość to dziś, tylko trochę dalej

Burmistrz miasta skierował do Pani Dyrektor podziękowania i życzenia, natomiast przewodniczący Rady Rodziców pan Jerzy Mamoń, wspominając Panią Dyrektor jako swoją wychowawczynię w szkole podstawowej, podkreślił jej zaangażowanie i profesjonalizm. Młodzieży gimnazjalnej zaś życzył, by nie śpieszyli się do dorosłości, szczególniej tej, jaką kreują media, ale cieszyli dniem dzisiejszym oraz życzył bezpiecznych i radosnych wakacji.

zakonczenie roku

SONY DSC

Jeśli chodzi o podsumowania i gratulacje – najlepszą średnią ocen może się pochwalić klasa Ia – brawo sportowcy!

Wyróżnienia (czyli świadectwa „z paskiem”) otrzymali:

klasa imię i nazwisko średnia ocen zachowanie
1 a Natalia Poręba 5,01 wzorowe
1 b Klaudia Bartkowiak 4,86 wzorowe
1 b Izabela Dusza 4,86 wzorowe
2 a Paulina Kowalczyk 4,8 wzorowe
2 b Oliwia Polewiak 4,8 bardzo dobre
2 d Paulina Zilberkasten 4,79 wzorowe

/wyróżnienia dla uczniów klas III w artykule „pożegnanie absolwentów”/

Nagrodzeni zostali również laureaci konkursów szkolnych. Ponad to wyróżnione zostały uczennice klasy 1 b Agnieszka Zelczak za stuprocentową frekwencję oraz Inez Pochmara, której podejście do trudności i wyzwań, jakie napotyka na swojej drodze, imponuje i zachwyca wielu z nas.

SONY DSC

Pani Dyrektor wraz z wiceburmistrzem i przewodnicząym Rady Rodziców oraz nauczyciele składali wyróżnionym uczniów i ich rodzicom/opiekunom serdeczne gratulacje i podziękowania za cały rok pracy.

Imprezę poprowadziła nowa przewodnicząca szkoły Paulina Kowalczyk.

Od 1 lipca dyrektorem szkoły został p. Andrzej Musiał. Serdecznie witamy w gronie uczniów, rodziców i nauczycieli Gimnazjum nr 1 w Boguszowie – Gorcach.

Zdjęcia w galerii. Zapraszamy.

Pożegnanie absolwentów

SONY DSC27 czerwca o 16:00 brać uczniowska i nauczyciele pożegnali swoich najstarszych uczniów (nauczyciele), kolegów i koleżanki (uczniowie). W ostatni dzień trzecioklasiści ujawnili skrywane dotąd talenty aktorskie i kabaretowe przygotowując przedstawienie o życiu szkolnym.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Najmilej wspominali „nauczycieli wyrozumiałych, których dewiza brzmiała: błądzić jest rzeczą ludzką, nauczycieli humanistów, ze stoickim spokojem głoszących: sprawdziłem wasze klasówki i… cóż, nic co ludzkie nie jest mi obce, nauczycieli rockmenów głośno śpiewających: dostaniesz… mniej niż zero”

A potem przyszedł czas na podsumowania, gratulacje, gromkie brawa i pożegnanie.

SONY DSC SONY DSC

 

Trzecioklasiści przekazali Pani Dyrektor pamiątkowe tablo oraz obraz szkoły namalowany przez Radka Rachwalskiego.

SONY DSC SONY DSC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tytuł Najlepszej Absolwentki oraz statuetkę „Kujon na maxa” zdobyła Dominika Rymaszewska.

SONY DSC

 

Inni też zdobywali: świadectwa z wyróżnieniem, nagrody, stypendia i uznanie…

SONY DSC SONY DSC

 

Pani Dyrektor za swoją wieloletnią pracę przyjęła od nas owacje na stojąco…

SONY DSC

Wycieczka do ZOO

14 czerwca klasa 1b wraz z opiekunami Panią Grażyną Romańską i Beatą Kępą udała się na wycieczkę do wrocławskiego ZOO. Spędzili tam cały dzień. Pogoda im dopisywała – mimo przelotnego deszczu bawili się bardzo dobrze. Zobaczyli wiele egzotycznych zwierząt. Udało się również zobaczyć niedźwiedzia, który stanął na dwóch łapach. Wycieczkowicze nie obeszli również obojętnie obok kóz, które karmili. Widok pająków oraz karaluchów i innych robactw obudził na twarzach dziewczyn przerażenie. Zobaczyli tygrysa oraz lwa, ale przecież to tylko większy kotek. 🙂 Ale i tak największą atrakcją stały się małpy. Po wrażeniach z Zoo wycieczka udała się na Rynek Wrocławski, na którym mieli godzinę wolnego czasu. Po męczącym i wyjątkowym dniu udali się w drogę powrotną.

wycieczkę opisała Ola Koncewicz

Wyniki egzaminu gimnazjalnego

Są już wyniki egzaminu gimnazjalnego. Oto te najlepsze:

Klasa 3 A Klasa 3 b Klasa 3 c Klasa 3 d
j. polski Dominika Rymaszewska 94 Anita Mańk 91 Malwina Król 94 Roksana Skowrońska 91
historia, WOS Michał Piórkowski 85
matematyka Jan Behrendt 100 Ola Bujak 97 Roksana Skowrońska 90
przyroda Szymon Dorsz 86 Michał Piórkowski 89 Roksana Skowrońska 89
j. obcy podst. Jan Behrendt 100 Sebastian Orłowski 98 Nikola Dąbrowska 95 Roksana Skowrońska  98
Malwina Król 98 Kamil Włodarczyk 95
Emilian Michałek 95
j. obcy rozsz. Jan Behrendt 95 Sebastian Orłowski 95 Roksana Dąbrowska 93 Roksana Skowrońska 90

Najlepszy średni wynik 86,5 % uzyskała Roksana Skowrońska.

Gratulujemy!

Zawody lekkoatletyczne w Gimnazjum nr 1

19 czerwca zorganizowaliśmy VI Mistrzostwa Lekkoatletyczne w naszym gimnazjum. Stały się one mocnym fundamentem naszej szkolnej tradycji, w której społeczność gimnazjalna zawsze licznie bierze udział.

Sport w życiu człowieka ma bardzo ważne znaczenie, wyrabia tężyznę fizyczną ciała, kształtuje charakter, budzi zdrową rywalizację pomiędzy uczniami, a także pozwala budować szacunek dla swojego przeciwnika.

Sportowe zmagania rozpoczęliśmy oficjalnym apelem, na który oficjalnego otwarcia „Mistrzostw Lekkoatletycznych” dokonała Pani Dyrektor Halina Mackiewicz.

Młodzi sportowcy rozpoczęli od solidnej rozgrzewki.

AND_5987 AND_5998

Młodzież rywalizowała ze sobą w następujących konkurencjach sportowych: bieg na 60 m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut piłeczka palantową i biegu przełajowym. Uczniowie , przy pięknej pogodzie, w atmosferze ducha walki sportowej dzielnie rywalizowali w w/w konkurencjach (oglądaj w galerii !!!)

W tym roku w trakcie zmagań sportowych naszych dzielnych sportowców wspierali występami na mini scenie nasi utalentowani muzycznie, teatralnie i tanecznie uczniowie 🙂

1 2

 Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali ufundowane przez Radę Rodziców medale i pamiątkowe dyplomy.

3 4

„ Na pewno ich znacie – koleżanki pomagały przy organizacji zawodów”

 Gratulujemy i zapraszamy do galerii

O tym, jak wspaniale było na festynie

Po pierwsze – było słonecznie, pogodnie, cieplutko.logo kaufland

Po drugie – było wesoło, śpiewiająco-tanecznie, kabaretowo i sportowo. Uczniowie przygotowali przeróżne atrakcyjne występy. Były wspólne tańce i pokaz mody, występ szalonych chłopców (Patryka Sułka, Kuby Murawieckiego) i romantyczny taniec Natalki Kiełczykowskiej i Patryka Kamińskiego. Na żywo obejrzeliśmy taniec Natalii, Malwiny i Ady znanych nam z teledysku P. Markowskiej i ze…szkoły oraz występ znanego z poczucia rytmu i humoru Wojtka Mamonia. Do łez rozbawiały kabarety – ten o sporcie w życiu kobiety z kreacjami Izy i Asi Duszy, Martyny Szymańskiej i Klaudii Bartkowiak oraz ten o pewnej szkole – brawa dla Natalii Staranowicz, Sylwi Andrzejczak i Natalii Poręby. Natomiast przebieg pewnego egzaminu na głupka pokazała nam Paulina Zilberkasten. O niektórych talentach drzemiących w naszych uczniach dowiedzieliśmy się dopiero na festynie – wszystkich zaskoczyła i zachwyciła Patrycja Tylenda w piosence Rihanny, Sandra Adamska i Natalia Pietraszak, które zaśpiewały Lalalove Honey, Chce tu zostać Farby i Chwyć marzenia Bajmu, wielkie brawa zebrały trzy Natalki – Choińska, Poręba i Mysiakowska, Samanta Kowalska oraz Jagoda, Natalia i Nikola za Długość dźwięku samotności grupy Myslovitz. Sylwia Andrzejczak śpiewająco zna kolejność dni tygodnia i pokazała to wykonując utwór Środa, czwartek. Występy  Wojtka wyraźnie świadczą o jego kabaretowych zdolnościach. Takich talentów nie można zmarnować!

 


Po trzecie – bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które pomagały w organizacji Festynu, a szczególnie tym, którzy wsparli naszą loterię fantową.

Głównym sponsorem Festynu jest firma Kaufland, dziękujemy także firmie Alanex, Castoramie, pani Iwonie Chodarze, agencji reklamy Freeboard, Euroogrodowi, panu Markowi Kuszejowi (sklep mięsny Noela), państwu Izabeli i Grzegorzowi Moczko (Pizzeria Aurora), pani Marcie Rogaczewskiej (fabryka rajstop i skarpet Rokko), grupie strzeleckiej Enigma, panu Zdzisławowo Szpakowi, panu Zbigniewowi Świątkowskiemu (Sezam), pani Małgorzacie Rosiak (Mikrus), p. Marcelemu Lorencowi, pani Grażynie Łazarczyk, panu Jerzemu Mamoniowi, panu Waldemarowi Iwańskiemu, pani Teresie Niewiadomskiej, pani Marioli Zając, pani Marcie Tylewskiej, pani Agnieszce Sochackiej, Pani Annie Wdowczyk, Pani Katarzynie Skrobich, pani Marioli Kaczmarek, Pani Krystynie Sieradzkiej, panu Karolowi Korolczukowi, pani Alicji Borodeńko, pani Jadwidze Grzybiańskiej, panu Wojciechowi Mrozik, panu Janowi Drohomireckiemu, panu Andrzejowi Tyczkowskiemu, panu Adamowi i Marcinowi Kejrys, panu Mieczysławi Miłkowi, państwu Kamińskim, państwu Cieślakom, państwu Krysiak, pani Grażynie Gajdzie, pani Iwonie Kuczyńskiej, pani Elżbiecie Wymysłowskiej, firmie Max Gyros, pani Alinie Malik, pani Sylwi Mastej, pani Liliannie Głodnej, pani Anicie Szymańskiej, pani Agnieszce Ubowskiej, pani Annie Grześkowiak, panu Mirosławowi Archackiemu, pani Elżbiecie Raszewskiej, pani Dorocie Wilemberg, pani Magdalenie Pilszak, panu Zbigniewowi Bogdziewiczowi, pani Urszuli Kobusińskiej oraz Centrum Kultury, Straży Miejskiej, OSiR i NZOZ Zdrowie z Boguszowa – Gorc i pani Małgorzacie Bigdowskiej.

Po czwarte i ostatnie – zapraszamy do galerii.

Wycieczka do Drezna

11-go maja Koło Turystyczne pod okiem Pani Wiesławy Dorosz, wybrało się na sobotnią wycieczkę to Niemiec. Jako dwunastoosobowa grupa wraz z trzema opiekunami (w tym Panią Roksaną Rajtmajer) około godziny 4:30 rano wyjechaliśmy z Dworca Głównego w Wałbrzychu, przesiadając się we Wrocławiu, dotarliśmy do Drezna- miasta leżącego nad rzeką Łabą, w landzie zwanym Saksonią.

Na miejscu zwiedzaliśmy zabytki metropolii tj: Katedra Świętej Trójcy czy przepiękny Kościół Maryi Panny. Przechadzaliśmy się po parku barokowym, obok Synagogi i stadionu piłkarskiego klubu Dynamo Drezno lub podziwialiśmy panoramę miasta z wieży widokowej.

Wielu atrakcji dostarczyła zwyczajna przechadzka po mieście. Poprzebierane postaci, grające orkiestry, karoce z końmi, mimy, rejsy statkiem parowym po Łabie- takie atrakcje napotykali uczniowie naszego gimnazjum. Byliśmy także obserwatorami nagrywania teledysku przez niemiecką piosenkarkę Madeline Willers. Wycieczka była bardzo udana, każdy był naprawdę zadowolony z udziału w niej. Czekamy na kolejne wypady odkrywające kawałki nie tylko naszego kraju, ale także Europy.

Oto kilka zdjęć zrobionych podczas zwiedzania Drezna.DSCN2991 - Kopia - Kopia DSCN3075 - Kopia DSCN2986 - Kopia - Kopia DSCN2983 - Kopia - Kopia DSCN2965 - Kopia - Kopia DSCN2956 1

Wycieczka do Warszawy

W dniach 22 – 24.05.2013 odbyła się trzy dniowa wycieczka do Warszawy klas III D i III B, w której uczestniczyło 29 uczniów. Młodzież pożegnana przez rodziców pod opieką swoich wychowawców wyruszyła w drogę do Warszawy.

W Warszawie czekała na nas Pani przewodnik, która towarzyszyła nam przez cały okres naszego pobytu w stolicy przybliżając nam historię tego miasta. Program wycieczki był bardzo bogaty i urozmaicony. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Pomnika Powstania Warszawskiego, poprzez Barbakan, Rynek Staromiejski, gdzie podziwialiśmy XV wieczne kamienice oraz pomnik Syrenki. W drodze do kolumny Zygmunta zwiedziliśmy: Katedrę św. Jana, Kościół Jezuitów, Plac Zamkowy i Zamek Królewski. Poprzez Nowy Świat , Krakowskie Przedmieście, gdzie obejrzeliśmy Pałac Prezydencki – udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Spędziliśmy tutaj ok trzech godzin. Bardzo nam się tutaj podobało, każdy z nas mógł samodzielnie przeprowadzać doświadczenia fizyczne, chemiczne, itd., a także doświadczalnie poszerzać swoją wiedzę z zakresu techniki. Wspaniałym przeżyciem dla wszystkich uczestników wycieczki był także spacer w ogrodzie na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Z mostków i tarasu widokowego podziwialiśmy panoramę stolicy, Most Świętokrzyski i Wisłę.

Drugi dzień pobytu to dalsze zwiedzanie miasta. Po śniadaniu przejazd na Stadion Narodowy – wielofunkcyjny stadion sportowy (głównie piłkarski) wybudowany w latach 2008-2011 na EURO 2012, zobaczyliśmy go od zewnątrz, ale również i od środka – byliśmy po wrażeniem! Następnie udaliśmy się do Wilanowa nazywanego polskim wersalem. Tutaj znajduje się barokowy „Pałac królewski”, który został wzniesiony w latach 1681–1696 dla króla Jana III Sobieskiego. Z otaczającym parkiem oraz zabudowaniami zachował swoją niezmienioną formę architektoniczną, walory historyczne i artystyczne mimo zaborów, wojen i okupacji. Choć z nieba kapał od czasu do czasu deszcz udaliśmy się na spacer po ogrodach; następnie zwiedziliśmy Łazienki Królewskie – letnią rezydencję ostatniego króla Polski, mieliśmy możliwość obejrzenia tego pałacu również od środka; spacerem po parku udaliśmy się w kierunku Pomnika Chopina, który znajduje się w ogrodzie różanym; zobaczyliśmy pomnik Józefa Piłsudskiego i Belweder – siedzibę naczelnika od 1936 r, rezydencja byłych i obecnego prezydenta. Na koniec udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie odbyliśmy prawdziwą lekcję historii, zdobyliśmy wiele informacji na temat Powstania Warszawskiego oraz przebiegu II wojny światowej, zobaczyliśmy prawdziwe rekwizyty z tego czasu. Pobyt w Muzeum bardzo zainteresował wszystkich uczestników.

Ostatni dzień pobytu w Warszawie rozpoczęliśmy od zwiedzenia Cmentarza Powązkowskiego tzw. Stare Powązki i katakumby. Ta ponad 200-letnia nekropolia jest miejscem spoczynku wielu znakomitych Polaków, lecz także licznego grona zwykłych obywateli Warszawy. Z czasem Stare Powązki nabrały charakteru cmentarza elitarnego, przeznaczonego głównie dla bogatych mieszkańców nadwiślańskiego grodu. Widać to między innymi w przepysznej architekturze cmentarnej, która nadal wzbudza podziw zwiedzających cmentarz. Na zakończenie naszej „przygody w Warszawie” wjechaliśmy na 33 piętro Pałacu Kultury i Nauki , skąd mogliśmy podziwiać całą panoramę Warszawy.

Tak zakończyła się nasza wycieczka po Warszawie, wszystkim nam bardzo się podobała. Przyjechaliśmy do naszego miasta wieczorem ok. godziny 20; szczęśliwi, zmęczeni oraz pełni wrażeń udaliśmy się do swoich domów.

Uczestnicy wycieczki

opr. p. Zofia Łatka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA