Godziny pracy sekretariatu w wakacje

  1. W okresie wakacyjnym Sekretariat Szkoły funkcjonuje:
  1. Od 30.06. 14 r. – 4.07.14 r.: od godz. 7.30 – 15.30 (w dn. 4.07.14 r. do godz. 17.30).
  2. Od 7.07.14 r. – 22.08.14 r.: od godz. 8.00 – 15.00 (w dn. 9.07.14 r. do godz. 17.00).
  3. Od 25.08.14 r.: od godz. 7.30 – 15.30 (w dn. 29.08. 14 r. do godz. 17.00).

 

Nowe umiejętności naszych gimnazjalistów

k-1W dniu 26.06.2014 w hali sportowej naszego gimnazjum zostały zorganizowane dla naszych uczniów zajęcia ze strzelectwa sportowego pod hasłem:

Bezpieczeństwo w strzelectwie sportowym”

Zajęcia, których celem była popularyzacja strzelectwa sportowego wśród młodzieży przeprowadził Pan Radosław Kapciak – Prezes Sudeckiego Stowarzyszenia Strzeleckiego. Młodzież gimnazjalna została przeszkolona pod względem teoretycznym z zakresu obsługi broni wiatrówkowej oraz poznała procedury zachowania bezpieczeństwa podczas konkursu strzeleckiego.

Po części teoretycznej nastąpiła oczekiwana z niecierpliwością przez uczniów część praktyczna czyli „Konkurs strzelecki”, w którym każdy uczeń mógł sprawdzić swoje możliwości „snajperskie” – chętnych nie brakowało, możecie ich obejrzeć w naszej galerii, zapraszamy

k-2 k-3

Najlepszymi strzelcami w szkole okazali się:

Klasy pierwsze:

Dziewczęta: I miejsce WIKTORIA KLOC – 1C

II miejsce MAŁGORZATA PIERZCHNICA – 1B

III miejsce ŁOŚ DOMINIKA – 1A

Chłopcy: I miejsce LEON WOJAK – 1C

II miejsce KULUS JULIAN – 1C

III miejsce KONRAD ŚLEBIODA – 1A

Klasy drugie:

Dziewczęta: I miejsce PATRYCJA KŁACZYŃSKA – 2A

Ex aequoII miejsce SAMANTA CZECHOWSKA – 2C

II miejsce NATALIA STARANOWICZ – 2A

Dziewczęta: I miejsce OLIWER KACZMAREK – 2C

II miejsce WOJCIECH CHAJEWSKI – 2C

III miejsce FILIP SZCZEPANIAK – 2B

Klasy trzecie:

Dziewczęta: I miejsce NIKOLETTA OSZTAP – 3D

II miejsce NATALIA KIEŁCZYKOWSKA – 3D

III miejsce PAULINA GRZESIAK – 3B

Chłopcy : I miejsce BARTOSZ KALBARCZYK – 3B

II miejsce PRZEMYSŁAW ŻUR – 3B

III miejsce OSKAR WERNER – 3C

Agnieszko pod tekstem kolaże , pozostałe zdjęcia w galerii, dziękuję

 

„Deutsch ist mein Hobby”

Dnia 11 czerwca 2014 r. w naszym gimnazjum odbył się szkolny konkurs z języka niemieckiego o pod hasłem „Deutsch ist mein Hobby” przygotowany przez panią Roksanę Rajtmajer i panią Ewę Żylską.

Do konkursu odważyło się 🙂 przystąpić dziesięcioro uczniów. Po zaciętej walce pomiędzy uczestniczkami i (jednym) uczestnikiem wyłoniono zwycięzców:

der Gewinner ist Kacper Anuszkiewicz z 1 a – herzlichen Glückwunsch! 

der zweite Platz ging an Karolina Luborak z 1 c

der dritte Platz ging an Patrycja Goszczyńska z 3 b

Vielen Dank!

Dziękujemy Wydawnictwu LektorKlett za ufundowanie nagród.

Mistrzostwa w piłce siatkowej

Znamy już tegorocznych

MISTRZÓW siatkówki dziewcząt i chłopców

Gimnazjum Nr 1

 

W dniu 18.06.2014 odbyły się finały Międzyklasowego Turnieju Piłki Siatkowej w kategorii dziewcząt i chłopców. Obok nauczycieli współorganizatorami imprezy byli uczniowie, którzy pełnili odpowiedzialną funkcję sędziów i prowadzili sekretariat zawodów.

Mecze całego turnieju były rozgrywane początkowo w grupach

każdy z każdym.

Do ścisłego finału weszły cztery drużyny i rozgrywały mecze o I i III miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców.

 Ranking finałowy jest następujący:

MIEJSCE

DZIEWCZĘTA

CHŁPOCY

I

II A

III A

II

III A

II A

III

II B

I A

IV

I B

II B

Zofia Łatka

Turniejpiłki siatkowej_2014047 Turniejpiłki siatkowej_2014046 Turniejpiłki siatkowej_2014045 Turniejpiłki siatkowej_2014044 Turniejpiłki siatkowej_2014043 Turniejpiłki siatkowej_2014042 Turniejpiłki siatkowej_2014041 Turniejpiłki siatkowej_2014040

Z wizytą u angielskiej królowej…

W dniach 6-11 czerwca odbyła się wycieczka do Londynu, na którą udało się trzynastu uczniów naszej szkoły. Po męczącej jeździe autokarem i płynięciu promem z Calais, dotarliśmy bezpiecznie do Dover, a następnie do stolicy Anglii. Już tego samego dnia zobaczyliśmy katedrę św. Pawła, gdzie weszliśmy na punkt, z którego widać panoramę miasta, następnie przeszliśmy przez słynną Kładkę Milenijną zwaną drgającym mostem.Mieliśmy także czas wolny na zwiedzenia galerii. Kolejnym punktem jaki zobaczyliśmy tego dnia była Twierdza Tower która w przeszłości służyła za więzienie (była w nim trzymana m.in. Królowa Elżbieta I) oraz Tower Bridge – most zwodzony przeprowadzony przez Tamizę w pobliżu Tower of London, od której bierze swą nazwę. Po chwili wytchnienia mogliśmy poznać w końcu goszczące nas brytyjskie rodziny.

1111111

Drugiego, gorącego dnia wyruszyliśmy by zobaczyć podstawowe zabytki stolicy w dzielnicy Westminster. Oglądaliśmy i słuchaliśmy opowiadań przewodnika między innymi na temat Wieży Zegarowej (Wieży Elżbiety) znanej jako Big Ben, Parlamentu i świątyni Westminster Abbey.

222222

Jak mogliśmy być w Londynie i nie odwiedzić królowej? Tak więc następnie udaliśmy się pod Pałac Buckingham, lecz królowej Elżbiety II nie spotkaliśmy. W zamian za to byliśmy świadkami zmiany warty przez Beefeaters’ów oraz mogliśmy odpocząć w królewski parku -St. James’s Park. Po nabraniu sił i zjedzeniu lunchpakietów mogliśmy przejść na plac Trafalgar i być świadkami wielkiej akcji Hindusów i zobaczyć galerię sztuki. Po zakupach w „M&M’s World” mogliśmy zwiedzić British Muzeum, które było ostatnią atrakcją dnia.

3333

Wypoczęci, następny, równie pogodny dzień poświęciliśmy na Muzea Historii Naturalnej i Nauki po czym ku radości uczniów mogliśmy zrobić „drobne” zakupy w sklepie Primark. Ostatnim przyjemnym punktem tego dnia było Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud.

4444

Ostatniego dnia tejże cudownej wycieczki także nie mieliśmy czasu na smutek z powodu odjazdu. Jadąc pociągiem oraz metrem mieliśmy szanse zobaczyć jak mieszkańcy Londynu spieszą  się do szkoły i pracy. Po raz kolejny zobaczyliśmy Londyn z wysoka, a dokładniej z London Eye- koła obserwacyjnego. Kolejną atrakcją było przepłynięcie rzeką Tamizą do Greenwich- jednej z 32 gmin Wielkiego Londynu skąd doszliśmy do Południka 0. Niestety na tym nasza wyprawa się kończyła. Koło 16 po południu musieliśmy znów wsiąść do autokaru i pożegnać przepiękne miejsce jakim jest Londyn.

5555

Relację napisały Paulina Grzesiak i Oliwia Polewiak z III b

Zawody w udzielaniu pierwszej pomocy

W dniu 17 czerwca na sali  gimnastycznej odbył się konkurs w udzielaniu pierwszej pomocy. Udział w nim wzieły wszystkie klasy. Było sześć konkurencji. Jedną z nich była resuscytacja oddechowo-krążeniowa. Osoby wyznaczone z każdej klasy musiały wypełnić ankietę na temat pierwszej pomocy.

Zatem, gdyby się Wam coś przytrafiło, szukajcie Natalek z II a – Poręby, Choińskiej i Staranowicz, bowiem one spisały się na medal. Przynajmniej w teorii… bo nie wiemy, jak dziewczyny zareagują na widok prawdziwej krwi 🙂

W.Mamoń, M. Sosialuk

Turniej tenisa stołowego

Międzynarodowo i sportowo w Gimnazjum Nr 1 w Boguszowie – Gorcach.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Dnia 14 czerwca 2014r. Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Jastrząb” Boguszów -Gorce, działający przy boguszowskiej szkole zorganizował Polsko – Czeski Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Gimnazjum Nr1 w Boguszowie -Gorcach.

Mimo, iż głównymi adresatami zawodów byli zawodnicy z miasta partnerskiego Smirzice w Czechach, nie zabrakło pasjonatów celulidowej piłeczki z Boguszowa -Gorc, Wałbrzycha, Mieroszowa, Świdnicy, Bolkowa, Jeleniej Góry, Jaworzyny Śląskiej, a nawet ze Szwajcarii i Dani. Gościliśmy u siebie Duńczyka Pana Nielsa Ramberga – Mistrza Europy w kategorii weteran. Poziom turnieju był imponujący. Zawody rozgrywano w czterech kategoriach: chłopcy do lat 16, mężczyźni w wieku między 17 a 45 rokiem życia, weterani powyżej 46 roku życia i kobiety – open – głównie dziewczęta w wieku szkolnym.

Dzięki wsparciu finansowemu, Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, Radnego Powiatu Wałbrzyskiego i Gminy Miasto Boguszów – Gorce organizatorzy mogli zadbać o bufet i upominki dla uczestników rozgrywek. Zwycięscy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary i nagrody rzeczowe.

Chłopcy do lat 16:

1 miejsce  Ernest Rosiak

2 miejsce Filip Jakubsky

3 miejsce Norbert Rosiak

Mężczyźni 15-45 lat

1 miejsce Paweł Brzęcki

2 miejsce Sławomir Słowik

3 miejsce Robert Derkowski

Weterani powyżej 46 roku życia

1 miejsce Ramberg Niels

2 miejsce Jacek Rosiak

3 miejsce Stanisław Chaba

Kobiety – open

1 miejsce Tereza  Malinowska

2 miejsce Paulina Poręba

3 miejsce Simona Dostalowa

SONY DSC

Organizatorzy dziękują Zastępcy Starosty Powiatu Wałbrzyskiego Panu Andrzejowi Lipińskiemu i Radnemu Powiatu Wałbrzyskiego Panu Markowi Tarnackiemu za obecność i sportowy doping. Natomiast Dyrektorowi Gimnazjum za przychylność, sprzyjanie sportowym działaniom i ufundowanie pucharów. Dziekujemy też pani Małgorzacie Rosiak, Radnej Powiatu Wałbrzyskiego,  za zaangażowanie i wsparcie inicjatywy.

Spotkanie z panią poseł

Spotkanie z Panią Poseł RP Izabelą Katarzyną Mrzygłocką w Gimnazjum Nr 1 w Boguszowie – Gorcach.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Dla młodzieży Gimnazjum Nr 1 w Boguszowie – Gorcach spotkanie z Panią Poseł Izabelą Katarzyną Mrzygłocką było ważnym wydarzeniem i szczególnym wyróżnieniem. Było ono kolejnym etapem realizacji szkolnego projektu edukacyjno – wychowawczego ,,Aktywny uczeń – aktywny obywatel’’.

Głównym tematem rozmowy grupy uczniów uczestniczących w projekcie,  były kwestie związane z działalnością Sejmu RP i pracy poselskiej Pani Poseł. Poruszono sprawy dotyczące bezrobocia i działań Parlamentu by tworzyć miejsca pracy dla młodych ludzi.

Pani poseł podkreślała, że każdy w swoim zakresie może współdecydować o losach swojego miasta, regionu i państwa, korzystając z możliwości jakie daje demokracja i szerokie możliwości edukacji. Potrzebna jest jednak chęć aktywności w życiu społecznym. Podkreśliła, że udział młodzieży w takim właśnie programie ,, Aktywny uczeń – aktywny obywatel ‘’ daje podstawy ku temu. Zwróciła również uwagę na dobrą inicjatywę szkoły, by wspólnie z władzami samorządowymi  zastanowić się nad powołaniem gminnej rady młodzieżowej.

Na przykładzie swojej drogi życiowej podkreśliła, że demokracji i aktywności społecznej należy się uczyć od najmłodszych lat.

Gimnazjaliści mogli poznać Panią Poseł jako osobę bardzo empatyczną, otwartą, energiczną,  i spontaniczną. Lubiącą zwierzęta i aktywne spędzanie wolnego czasu podczas  gry w tenisa ziemnego. Ale i znajdującą czas na spotkania z gronem przyjaciół i znajomych.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem ,,sejmowych upominków’’ oraz pamiątkowymi zdjęciami.

Akcja zbierania korków dla hospicjum zakończona

123,124,125… dwie godziny później 3371,3372,3373…uffffff policzone!

Ogłaszamy, że pierwsze miejsce w zbieraniu korków dla hospicjum zajeła klasa 3c, która uzbierała 3492 korków, drugie miejsce klasa 3a, która uzbierała 668 korków, a trzecie miejsce zajeła klasa 2b która uzbierała 515 korków.

Indywidualnie najlepszy wynik osiągneła Kinga Rynia, która uzbierała 2514 zakrętek. Następna była Natalia Staranowicz która uzbierała 1028 zakrętek. Na trzecim miejscu była Nikoletta Osztap, która uzbierała 432 zakrętki.

Dziękujemy wszystkim za dobre serce.

97810

 

Bezpieczne wakacje …

W dniu 12.06.2014 odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych naszego gimnazjum z Panem Romanem Maciaszkiem – ratownikiem WOPR i Radosławem Kapciakiem z Sudeckiego Stowarzyszenia Strzeleckiego pod hasłem:

Bezpieczne wakacje – czyli zachowanie bezpieczeństwa nad wodą i w górach,  pierwsza pomoc przedmedyczna

Panowie zwrócili szczególną uwagę naszej młodzieży na niebezpieczeństwa pojawiające się na kąpieliskach, nad wodą czy podczas wycieczek górskich.  Zapoznali uczniów jak należy zachowywać się w w/w miejscach by uniknąć niebezpieczeństw zarówno dla siebie jak i innych. W dalszej części spotkania omówili jak należy się przygotować i jakie rzeczy  należy zabrać ze sobą nad wodę lub wycieczkę w  góry. Przeprowadzili  pogadankę i praktyczny pokaz na temat  zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W ostatniej części spotkania nasza młodzież brała aktywny udział w praktycznych ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy pod czujnym okiem instruktora WOPR.

 SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC