Honda Samochody Osobowe – Jaki Model Najlepszy

Honda Samochody Osobowe – Jaki Typ Najlepszy

Prasóweczki

Honda Samochody Osobowe – Jaki Typ Najlepszy. Marka Honda powstała w 1948 roku z racji Soichiro Hondy w Tokio. a do ostatniego etapu broniła się jedną spośród najprostszych japońskich marek motoryzacyjnych, która swoje auta sprzedaje na ludziach kontynentach. Niewątpliwe oferuje to jedynie o najwłaściwszej marek tych samochodów. Honda to jedna z opinii aut, w jakiej ciężko wytypować ryzykowne jednostki. Bardzo łatwiej wskazać model z prawym silnikiem. Tylko który samochód marki wybrać?

Honda samochody osobowe – Jaki typ najlepszy

W wypadku używanego Hondy właściwym wyborem będą auta na benzynę, które niezaprzeczalnie są wizytówką marki. Wszystkie osoby benzynowe pod logiem Hondy to piękne egzemplarze. Nie należy jednak skreślać diesla. Zadbany 2,2 nie powinien pokazać się wcale takim złym wyborem. Silnik Hondy zdecydowanie dużo znoszą przejechane kilometry i upływający czas. Pomysł na wtedy stanowi głownie podejście inżynierów marki, którzy nie podążali za popularnością a prywatne silniki działali bez zbędnych wspomagaczy. Dlatego mocne eksploatowanie silnika nie ma aż tak wysokiego wpływu na jego moc.

Które to model wybrać? Jeśli należy o samochody benzynowe najlepszym wyborem będą auta serii K 2.0 i 2.4. Znaleźć je można w większości popularnych modeli producenta – np.: Civcu VIII Type R, Accordzie VII, CR-V II. W grupie moce i sam a dodatkowy silnik wypadają ponad przeciętnie! Co dodatkowo charakteryzuje wybrane modele? Wysoka ogólna trwałość silników serii, wytrzymały łańcuchowy napęd rozrządu oraz ogólna efektywność na znacznie ciekawym poziome. Co może szwankować? Dają się wpadki z wałkami rozrządu (zwłaszcza w Hondzie Accord). Ponadto auta maja podatność na zużycie oleju silnikowego i stosunkowo wysokie spalanie (zwłaszcza w silnikach 2.4).

Druga grupa silników wartych przyczyny będą silniki R 1.8 i 2.0 określane jako same z najciekawszych benzyniaków. Miały zastąpic jednostki K i udało się to szybko. To tak ciekawe i zdrowe silniki, których minusów trzeba by długo szukać. Dealerzy marki Honda zgodnie twierdzą, że silniki serii R więc niezwykle łatwo dobre konstrukcje. Jeśli się o nie dba także dodatkowo regularnie serwisuje nie kładą się. Wymienione silniki charakteryzuje doskonała odporność (obu wersji), zużycie paliwa na zdrowym poziomie (np. Civic „ufo” 1.8/140 KM średnio zużywa blisko 8 l/100 km, a Accord VIII 2.0/156 KM – ok. 9 l/100 km)., znośne koszty obsłudze oraz dobra dynamika. Słabe strony trudno wskazać. Jedyne problemy jakie mogą spotkać dotyczą zautomatyzowanej skrzyni i-Shift.

Na deser coś dla miłośników diesli. Auto z silinikiem 2,2 to niezwykle korzystny samochód! Istnieje ostatnie idealny egzemplarz diesla stworzony pod logiem Hondy także z razu zdecydowanie udany. Jest lekki, silny i efektywny. Gdy będzie stale serwisowany, bez problemu przemierzy nawet do 500 tys kilometrów. Jednostkę charakteryzuje rozsądne spalanie oraz ogólna trwałość. Na auta z silnikiem 2,2 diesel stanowi mocno intensywny popyt. Stąd minusem pewno być cena i obecność na rynku samochodów z dość sporym przebiegiem, co nie ma odniesienia do ceny.

Silnik, jaki w Polsce nie zdobył zbyt długiej popularności, bo nie dawano go w za wielu rodzajach, a jednak kiedy się prezentuje jest nie do zdarcia – 3.5 V6 (J). Auta spośród tym silnikiem tworzy się od 20 lat. W nowych czasach najogromniejszą popularnością napawała się wersja 3.5/295 KM, którą można odnaleźć między drugimi w Hondzie Legend. Użytkownicy chwalą ten projekt za za efektywność, kompaktową budowę i niezniszczalność. Niestety spalanie nie jest odpowiednie, bo liczyć można nawet 14-15 l/100 km. Jednak trwałość mechaniczna silnika i bezpieczna elektryka stanowi w okresie spełnić ten brak miłośnikom Hondy.

Od 70 lat Honda wyprodukowała już wiele modeli aut. Oprócz najbardziej wielkich jako Civic i Acura można zaliczyć modele zbierające się w centrum takie jak: Honda Acord, Honda Legend, Honda Jazz. Do grup SUV-y zaliczymy Hondę CRV i Hondę HRV. No również na wynik samochody sportowe: Honda CRX oraz NSX. Markę charakteryzują przede każdym wielkie jednostki napędowe oraz rozrząd napędzany trwałym łańcuchem. Szeroki wybór aut tej firmy oferują salony samochodowe w Warszawie. Wybierz swoje drogie auto: honda Warszawa

zobacz też Honda Samochody Osobowe – Jaki Model Najlepszy

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o