Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Wyrzysk

Prasóweczki

Standardowe wymiary paneli podłogowych w markecie budowlanym – Panele podłogowe są drinku z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Stanowią one znacznie wiele korzyści, dzięki temu są tak często wybierane. Są udane, dobre w utrzymaniu czystości, pasują do każdego stylu wnętrza, tak i dosyć szybko się je łączy. Nie powinien do ostatniego wynajmować żadnej firmy, samemu bez kłopotu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Krajenka

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można umieścić w wszelkim wnętrzu. Ich możny wybór kolorystyczny a jeszcze imitacyjny sprawia, że ważna je bez problemu przystosować do różnych rodzajów w jakich zostały wyposażone pomieszczenia. Panele podłogowe będą wtedy pasować do mieszkań zorganizowanych w ruchu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich tony są bardzo różne, można bez problemu kupić panele białe, w charakterach szarości, brązu i nawet panele czarne. Jednak najważniejszą kwestią na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich wymiary.

Zobacz również Wypalarnia kawy opinie

Z tego jaka jest długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek koniecznych do osiągnięcia. Przed zakupami należy a dobrze zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w jakim zamierza się umieścić na ziemi panele i policzyć ile metrów kwadratowych paneli będzie przydatnych.

Panele podłogowe Krajenka

Panele podłogowe Krajenka

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma wymiary od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów i grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m wielkości i 8mm grubości. Takie panele można wyszukać w jakimkolwiek hipermarkecie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zwykle potrafimy się spotkać z tym, iż w paczce będzie 2, 47 m2. Jeżeli dlatego na dowód salon, jaki zależymy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, wtedy będziemy potrzebowaliby zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się jeszcze w interesach natknąć na panele o cokolwiek innych wymiarach, bardziej ciekawych. Do nich wpływowa na pewno zaliczyć panele, które są bardzo małe. Ich szerokość nie przekracza 13cm, są więc one o dużo mniejsze niż klasyczne panele podłogowe. Tak jedno jest również z panelami bardzo krótkimi, które traktują nie więcej niż 80cm długości. Takie słabe i małe panele podłogowe sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, w przypadku dużo obszernych pomieszczeń montowanie takich małych i szybkich paneli będzie daleko pracochłonne i trudne.

Panele podłogowe Krajenka

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są sprzedawane w paczkach. Nie odczuwa nadzieje zakupu paneli na grę, jednak ważna dostarczyć do sklepu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupowało się ich za bardzo. To ile w danej paczce wybiera się metrów kwadratowych paneli, zależy od wymiarów poszczególnych paneli. W związku z tym szczególnie w paczce wybiera się od 8 do 10 paneli podłogowych. O toż doświadczyć przy zakupie, gdyż dzięki temu łatwiej można zliczyć ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Krajenka

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o